Отборите на Наполи и Милан играят при резултат 0:4 на стадион Диего Армандо Марадона“

...

НА ЖИВО: Наполи - Милан 0:4, пълен разгром за домакините

Отборите на Наполи и Милан играят при резултат 0:4 на стадион „ Диего Армандо Марадона “ в най-вълнуващия конфликт от 28-ия кръг на Серия " А ".   Рафаел Леао откри резултата в 17-а минута. Браим Диас удвои в 25-а минута. В 59-а минута Рафаел Леао даде класическа преднина на своя отбор. Алексис Салемакерс вкара свръхестествен самостоятелен гол в 67-а минута.

Първият прецизен удар пристигна още в третата минута, когато Алекс Мерет трябваше да се намеси при изстрел на Диас. Симеоне отговори с шут, който прелетя над вратата.

В 17-а минута гостите съумяха да смълчат домакинските почитатели. След превъзходна самостоятелна техника и пас на Браим Диас, Рафаел Леао съумя да трансферира Мерет за 1:0.

Три минути по-късно Станислав Лоботка стреля от разстояние, но Майк Менян успя да избие удара.

В 43-тата минута Диас се опита още веднъж да се разпише, само че този път шутът му се оказа неакуратен. В добавеното време Пьотър Жиелински нанесе отдалечен удар, който беше отразен от вратаря.

Ето и съставите на двата отбора:

Наполи : Мерет, Ди Лоренцо, Рахмани, Мин-Жае, Руи, Замбо Ангиса, Лоботка, Жиелински, Политано, Симеоне, Кварацхелия;

Милан : Менян, Калабрия, Кяер, Томори, Ернандес, Тонали, Бенасер, Диас, Крунич, Леао, Жиру;